VFR – SZKOLENIE NOCNE

Ogólnie

Aby latać między zachodem a wschodem słońca, pilot musi posiadać uprawnienie VFR w nocy. Uprawnienie VFR noc pozwala na wykonywanie bezpiecznych lotów w ograniczonych godzinach dziennych.

Do nocnego szkolenia VFR oferujemy Cessnę 172, która jest najbezpieczniejszym samolotem w swojej klasie. Silnik Cesny 172 ma najdłuższy odstęp czasu między przeglądami, a na całym świecie w użyciu jest ponad 100 000 samolotów typu Cesna.

Warunki wstępne
    • Szkolenie nocne do lotów VFR może być przeprowadzone w trakcie szkolenia do licencji PPL (A) lub dla osoby posiadające licencję
    • Orzeczenie lotniczo-lekarskie klasy 2
Przebieg Szkolenia

Szkolenie VFR obejmuje kurs teoretyczny składający się z 7 godzin wykładów na platformie e-learning lub z instruktorem, a następnie kursu praktycznego.

Kurs praktyczny obejmuje, co najmniej 5 godzin lotu na odpowiedniej kategorii statku powietrznego w nocy, w tym co najmniej 3 godziny podwójnego szkolenia, w tym co najmniej 1 godzinę żeglugi przelotowej z co najmniej jednym podwójnym lotem przelotowym o długości co najmniej 50 km (27 mil morskich) oraz samodzielnych 5 startów jak i 5 samodzielnych lądowań z pełnym zatrzymaniem.

Skip to content